Zázračné kuchynské utierky, alebo čo ste o nich určite nevedeli

Šikovným pomocníkom každej gazdinky sú určite papierové kuchynské utierky. Väčšinou nimi niečo suché alebo mokré utrieme a skončia v koši. Ale kuchynské utierky majú v skutočnosti využití hneď niekoľko – v nasledujúcom článku vám ich v krátkosti predstavíme!

Zázračné kuchynské utierky, alebo čo ste o nich určite nevedeli
(zdroj: unsplash.com)

Na varenie – nielen upratovanie po ňom

Ako zbaviť vývar mastnoty z povrchu? Zabudnite na sitká a varechy – zrolujte pásik kuchynskej utierky a jemne ním prejdite po hladine. Ten do seba vpije mastné oká, ktoré plávali po povrchu vývaru, a vyčistia ho. Kuchynskú utierku môžete použiť aj ako pomôcku na „schrumkavenie“ slaniny a pritom vôbec nemusíte vyťahovať panvicu. Slaninu nakrájanú na kocky položte na papierovú utierku a vložte na dve minúty pri 700 wattoch do mikrovlnky. Bude krásne chrumkavá, a to takto rýchlo a jednoducho.

Aby ste mohli olej použiť viackrát

Utierky pomáhajú aj pri uskladňovaní zeleniny. Nielen na to, aby sa nezašpinila chladnička, ale aj na udržanie čerstvosti. Ak napríklad zaviniete čerstvé lístky šalátu do vlhkej papierovej utierky ešte pred tým, ako šalát dáte do chladničky, vydrží oveľa dlhšie čerstvý. To isté platí napríklad aj pre špargľu. Ďalšie použitie spočíva vo filtrovaní. Aby ste mohli ešte raz použiť fritovací olej, do sitka vložte jednu papierovú utierku a opatrne cez ňu prelejte olej. Ten pomaly pretečie a zvyšky jedla ostanú zachytené na papierovej utierke.

Nehoda so sviečkou je minulosťou

Keď nám na šaty kvapne vosk, obvykle zdúpnieme. Nie je to však až také hrozné, ako sa zdá na prvý pohľad. Vosk dostanete z textílie tak, že jeho najvrchnejšiu vrstvu najskôr zoškriabete. Potom na škvrnu položte dvojitú vrstvu kuchynských utierok a prejdite po nich žehličkou. Zvyšný vosk na ne priľne a katastrofa bude zažehnaná. Stalo sa vám už, že ste rozmrazovali ovocie a počas toho sa úplne rozmočilo? Položte jeho kúsky pri rozmrazovaní vedľa seba na kuchynské papierové utierky. Papier roztopenú tekutinu ihneď vpije a vaše ovocie bude ako čerstvé. Ak ste práve dostali chuť nakúpiť kuchynské utierky do zásoby, prípadne čokoľvek, čo vám v kuchyni práve chýba, urobiť tak môžete na www.zlavovy-kod.sk alebo na www.slevovy-kod.cz, ak nakupujete z Čiech. Nakúpite tam čokoľvek výhodne a rýchlo.