Aký typ a farbu nábytku zvoliť, aby pôsobil priestor väčšie?

Priestor nemusí byť veľký, stačí, aby tak na oko pôsobil. A to sa dá docieliť správnou voľbou farieb, tvarov a veľkostí nábytku. Dôležité je aj rozloženie okien a celkovo svetla. Dnes si prečítajte o tom, aká je ideálna farba nábytku, aby váš priestor pôsobil o niečo väčšie.

Aký typ a farbu nábytku zvoliť, aby pôsobil priestor väčšie?
Aký typ a farbu nábytku zvoliť, aby pôsobil priestor väčšie? (Foto: unsplash.com)

Radšej svetlé farby

Prvým pravidlom pri kupovaní nábytku je, aby mal hlavne svetlé farby. Čiže sa pohybujte medzi farbami akými sú biela, krémová, svetlo sivá a svetlé odtiene dreva. Tmavé farby opticky priestor zmenšujú, takže by izby vyzerali zapratane a oveľa menšie. Čo sa týka typu povrchov, veľmi dobre vyzerajú lesklé povrchy, pretože viac odrážajú svetlo a tak sa zdá byť priestor väčší. Ak klíma do bytu, tak radšej menšia, podobne uvažujte aj o ďalších dnes už nevyhnutnostiach.

Zvážte umiestnenie zrkadiel

Trikom ako zväčšiť priestor sú aj správne rozmiestnené zrkadlá. Ak dáte dve zrkadlá oproti sebe, priestor sa opticky zväčší dvojnásobne. Nebojte sa preto dať napríklad do predsiene alebo chodby vstavané skrine so zrkadlami na dverách alebo dať oproti takýmto skriniam na stenu ďalšie zrkadlo. Nábytok so zrkadlami umiestňujte tak, aby odrážali buď niečo zaujímavé alebo obraz z vonku. Ak nakupovať online, tak využite stránky www.zlavove.sk a nakúpte ešte výhodnejšie.