Konferenčný stolík – aký má byť vysoký?

Chcete mať konferenčný stolík, ktorý bude dobre slúžiť? Stavte na prírodné materiály a nespracované drevo! Ak si dávate robiť stolík na mieru, tak dbajte na všetky detaily. Jedným z takýchto detailov je aj výška konferenčného stolíka. Aký vysoký by mal byť ideálne konferenčný stolík? 

Konferenčný stolík - aký má byť vysoký?
Konferenčný stolík – aký má byť vysoký? (Foto: pixabay.com)

Výška stolíka

Konferenčný stolík by mal okrem iného spĺňať aj určité parametre výšky. Nachádza sa najčastejšie pred gaučom a ak máte sedačku v tvare L alebo U, tak sa nachádza v jeho strede. Zapamätajte si, že by stolík nemal byť nikdy nižší ako pohovka. Nie len že by ste sa museli nad ním neustále nahýňať a keby ste na ňom jedli, tak musíte byť taktiež prehnutí, ale nebolo by to pohodlné ani pre vaše kolená.

Stolík by mal byť aspoň 5 až 10 centimetrov vyšší ako pohovka, no teraz sa predávajú aj také, u ktorých si viete ich výšku korigovať podľa vašich potrieb. Na výber máte aj sady stolíkov, ktoré spolu tvoria jeden celok a bývajú rôznej výšky. Tak potom môžete v prípade návštevy dať na jeden z nich jedlo, na jeden poháre a posledný sa môže používať.

Ak vyberáte nový, výška stola je typizovaná hodnota. Ak zvolíte overeného a známeho predajcu, so správnou výškou stola určite nebude problém. Obľúbený je aj ASKO, kde sú stovky overených dizajnov a vďaka kupónom a zľavovým kódom ASKO zo známej stránky KuponyZdarma.sk môžete pri kúpe ušetriť ešte viac.

Ostatné parametre stolíka

Okrem výšky je dôležitých viacero parametrov. Najdôležitejší je hlavne materiál, pretože od toho závisí ako dlho vám vydrží a ako bude na ňom vidieť opotrebovanie. Tiež je dôležitá povrchová úprava a aj tvar stolíka. Čím zložitejší bude, tým bude zaberať viac miesta a bude ťažšie ho udržiavať stále čistý. Pred kúpou si preto radšej premyslite, aký stolík kupujete a či je celkovo praktický. Už len stačí doplniť o vhodné doplnky, dekorácie, prestieranie na stôl a dokonalosť je na stole!