Praktické rady, ktoré oceníte pri modernizácii obývačky

Každý z nás túži po určitom čase zmodernizovať si komplet celú domácnosť. Vyžaduje si to však veľa financií a preto je nutné modernizovať postupne.

Praktické rady, ktoré oceníte pri modernizácii obývačky
Praktické rady, ktoré oceníte pri modernizácii obývačky (Foto: unsplash.com)

Ak vás čaká modernizácia obývačky – miestnosti, kde trávite najviac času a v miestnosti prijímate aj návštevy, máme pre vás praktické rady, ktoré pri modernizácii tejto miestnosti určite oceníte.

Ladenie podlahy s nábytkom

Pri modernizácii miestnosti sa začína od podlahy. Ak plánujete v obývačke meniť aj podlahy, odporúčame vám novú podlahu farebne zladiť s nábytkom, ktorý v miestnosti ostáva, čiže s obývacou stenou, konferenčným stolíkom a komodou. Takto sa nestane, že nábytok bude farebne splývať s novou podlahou.

K veľmi obľúbeným podlahám patrí moderná podlaha Herringbone. Vyrába ju francúzsky výrobca laminátových a vinylových podláh a ponúkajú širokú škálu štýlov a farieb.

Vyberajte odolnú podlahu

Keďže v miestnosti budete prijímať návštevy a budete v nej tráviť veľa času, je veľmi dôležité vybrať odolnú podlahu, ktorá zvládne tento nápor a zároveň bude aj o pár rokov vyzerať ako nová. Zo všetkých podláh sú dizajnovo najatraktívnejšie práve drevené podlahy, avšak sú veľmi drahé a sú náročnejšie na údržbu.

K odolným a zároveň cenovo prijateľným podlahám radíme práve vinylové podlahy. Medzi hlavné výhody vinylových podláh radíme hlavne širokú škálu štýlov, protišmykovosť, odolnosť voči vlhkosti, jednoduchú údržbu a príjemný pocit pod nohami. Ak teda chcete peknú podlahu, vyberajte si odolnú vinylovú podlahu.

Minimum dekorácií

Obývačky preplnené veľkým množstvom dekorácií nie sú práve najšťastnejším riešením. V dnešnej dobe, kedy si chceme doma oddýchnuť a vychutnať si voľné chvíle, nemalo by byť v miestnostiach veľa podnetov a nemali by byť doslova preplnené.

Pri modernizácii dôkladne zvažujte výber dekorácií a prikloňte sa skôr k menšiemu množstvu nadčasových dekorácií.

Text:PR