Vírivka na terasu – oplatí sa do nej investovať?

Rozmýšľate o kúpe vírivky? Každý z nás túži mať miesto, na ktorom si dokáže poriadne oddýchnuť, zrelaxovať a zároveň si užiť čas vo vode. Väčšinou to riešime tak, že si zajednáme welness spojený s masážami. No ak nechcete pravidelne míňať peniaze a investovať skôr jednorazovo, tak je ideálnou voľbou vírivka. Oplatí sa zaobstarať si ju?

Vírivka na terasu - oplatí sa do nej investovať?
Vírivka na terasu – oplatí sa do nej investovať? (Foto: pixabay.com)

Čo by ste mali vedieť?

V prvom rade treba rátať s tým, že vírivka nestojí len pár desiatok eur a že je to skutočná investícia. Zároveň by ste si určite nemali kupovať tie najlacnejšie modely, pretože sa v tomto prípade kvalita odráža podľa ceny. Mali by ste pred samotnou kúpou poznať výrobcu, kvalitu materiálov, záručnú dobu, patenty, sprievodné náklady a servis. Reálna životnosť vírivky je okolo 5 rokov a približné ročné náklady sú 200€.

Vírivka na mieru

Tak ako vám v dome napríklad postavia saunu na mieru, tak vám vedia prispôsobiť aj vírivku, samozrejme, záleží aj od konkrétneho typu a výrobcu. Dôležité parametre sú počet miest vo vírivke alebo to, či ju chcete umiestniť v interiéri alebo exteriéri. Vyberte si tiež vírivku, kde máte môžnosť regulácie trysiek a bubliniek, pretože nie každému vyhovuje všetko.