Ako vybrať ten správny obklad do kúpeľne?

Výber obkladu môže ovplyvniť vzhľad celej kúpeľne. Treba poriadne zvážiť, aký typ chcete a zároveň aký typ by bol do vašej kúpeľne najpraktickejší. Hľadajte inšpiráciu na rôznych miestach, pozrite si, čo je aktuálne trendy a skúste si predstaviť, ako bude vaša nová kúpeľňa s obkladom vyzerať. Ak aktuálne premýšľate nad obkladom kúpeľne, prečítajte si naše rady v tomto článku.

Ako vybrať ten správny obklad do kúpeľne?
Ako vybrať ten správny obklad do kúpeľne? (Foto: unsplash.com)

Rôzne druhy materiálov a veľkostí

Predtým, ako pôjdete vyberať obklad, uistite sa, že máte konkrétnu predstavu a k nej aj rozpočet, za ktorý ju chcete zrealizovať. Samozrejme, nechajte si poradiť aj od odborníkov, no stále nezabúdajte na to, ako si vašu kúpeľňu predstavujete vy.

Vyberať môžete z keramických obkladov, ktoré sú v dnešnej dobe asi najznámejšie a len tak rýchlo sa nezničia. Ďalej sú sklenené obklady, ktoré sú zaujímavé hlavne ich schopnosti odrážať svetlo a obľúbené sú aj sklenené mozaiky, ktoré dodajú kúpeľni iný vzhľad. Ak vyberáte obklad a zvažujete, či máte vytvoriť miesto pre infrasauny, aj na toto treba myslieť pri výbere obkladu do kúpeľne.

Najlacnejším variantom sú plastové obklady, ktorých inštalácia je veľmi jednoduchá a nakoniec obklady z prírodného kameňa, ktoré patria medzi tie najmodernejšie v súčasnosti. Pôsobia luxusne a originálne.

Myslite aj na údržbu

Ak chcete, aby vaša kúpeľňa vyzerala stále žiarivo čisto, musíte zvážiť aj výber obkladu. Ak sa chcete vyhnúť príliš veľkému drhnutiu, platí tu pravidlo, že čím väčšie sú dlaždice, tým je údržba jednoduchšia a ak sa vám nechce príliš veľa umývať, sklenená mozaika nepripadá do úvahy. Taktiež záleží aj na farbe obkladu. Na príliš svetlých alebo príliš tmavých obkladoch sa špina úplne vyníma.

Zdroj: http://www.prirodnebyvanie.sk/15-praktickych-tipov-ako-usetrit-peniaze-v-domacnosti/