Spravte váš obklad trvácnejším

Nič nepokazí dojem z obkladu v kúpeľni či v kuchyni ako zostarnutá skárovačka, ktorá stratila svoj pôvodný vzhľad a farbu. V takom prípade siahnete po bielidle či silnému čistiacemu prostriedku. Výsledkom sú často praskliny či farba, ktorá nie je po celej škárovačke rovnaká. Kúpeľňa tak môže pôsobiť zastaralo, špinavo či zanedbane. Práve škárovačka je to, čo väčšinou trápi ľudí pri prerábaní interiéru, ale aj exteriéru. Nechcú, aby po krátkom čase nový vzhľad ich domova zanikol

Spravte váš obklad trvácnejším
Spravte váš obklad trvácnejším (Foto: unsplash.com)

Ak teda chcete predĺžiť vzhľad vášho obkladu v interiéry, ale napríklad aj v bazéne, siahnite po epoxidovej škárovačke. Tento typ malty je ideálny do vlhkých priestorov a izieb.

Výborné vlastnosti

Špeciálne epoxidové škárovačky nemajú len dekoratívnu funkciu, obľúbite si najmä ich trvácnosť či vodeodolnosť. Ich výhodou, vďaka tomu, že im voda neubližuje, je aj to, že ani po dlhšom čase sa farba škárovačky nezmení a obklad preto nebude pôsobiť zostarnuto. Nie je dôvod, aby ste sa po čase vzdávali farby vašej škárovačky, ktorú ste si vybrali a nadizajnovali tak, aby sa presne hodila k vášmu obkladu.

Preč s plesňami

Kvalitná škárovacia hmota je navyše vytvorená tak, aby nepopraskala. Vďaka tomu sa nemusíte obávať usadenín, plesní či iných mikroorganizmov, ktoré sa môžu v prasklinách usádzať. Práve popraskaná škára je najčastejšie miesto, kde sa začínajú tvoriť plesne, ktoré sa ďalej rozširujú.

V menších či väčších prasklinách sa však plesne či iné nečistoty ťažko odstraňujú a nakoniec to skončí výmenou celého obkladu. Epoxidové malty navyše nie sú citlivé na agresívne čistiace prostriedky či nejaké druhy chemikálií. Vďaka tomu sú ideálne aj do exteriérov a bazénov, ktoré sú často agresívne čistené a udržiavané.

Nad epoxidovou škárovačkou popremýšľajte najmä ak trpíte alergiami, máte deti čo domáce zvieratá. Dokonale čistá kúpeľňa či iné priestory vášho domova, budú vďaka správne zvolenému materiálu stále čisté a budú sa jednoducho udržiavať.

Text:PR