Ako vyčistiť obklad v kúpeľni? Tieto rady pomôžu

Problém, ktorý sa týka každej domácnosti – špinavé medzery medzi obkladom. Niekedy to nejde dole ani špeciálnymi a silnými čistiacimi prostriedkami. Problém vám môžu pomôcť vyriešiť aj pomocníci v kuchyni. Čo teda zvoliť na rýchle a účinné čistenie medzier medzi kachličkami v kúpeľni? 

Ako vyčistiť obklad v kúpeľni?
Ako vyčistiť obklad v kúpeľni? (Foto: unsplash.com)

Citrón so sódou bikarbónou

Špárovačka, ktorá bola pri novej kúpeľni pôvodne biela je príčinou toho, že vyzerá kúpeľňa špinavo. Na vyčistenie týchto častí je potrebné použiť bieliaci prostriedok. Ak nechcete kupovať chemikálie, využiť môžete citrón. Ten zmiešate so sódou bikarbónou, a vznikne vám tak pasta, ktorou potriete medzery. Je potrebné nechať zmes pár minút pôsobiť. Potom už len stačí túto zmes roztrieť kefkou, utrieť, kachličky trochu preleštiť a kúpeľňa bude vyzerať ako nová.

Pomôže aj ocot

Ak nemáte doma citrón, využiť môžete aj ocot, ktorý má podobné bieliace účinky. Ďalšími, no nie už tak odporúčanými a známymi spôsobmi sú zubná pasta, ktorá vám ako bonus prevonia kúpeľňu alebo odstraňovač laku na nechty. Výber je len na vás a toho čo máte k dispozícií. Podobne môžete pokračovať aj pri upratovaní v kuchyni, využijete na zanesené šálky, misky na polievku či pokrievky.

Okrem čistenia samotných povrchov venujte váš čas aj inštalácii vo vašej kúpeľni. Ak je odtok v umývadle či sprche zanesený vlasmi, zbytkami mydla a podobne, je možné použitie chemický prípravok bežne dostupných v obchode, ktoré nepoškodia vašu domácnosť a uvoľnenia zanesený odpad. Vy sa tak vyhnete prípadným haváriám, kedy je už potrebné riešiť čistenie kanalizácie ale aj náročnejšie samotné krtkovanie odpadového potrubia. V konečnom dôsledku, pravidelná údržba vám ušetrí peniaze vo vašom rozpočte.