Ako na čistenie zámkovej dlažby od machu

Existuje viacero spôsobov ako odstrániť mach z vášho chodníka efektívne. Môžete sa rozhodnúť pre chemické alebo mechanické čistenie. Ktorý spôsob čistenia je vhodnejšie a šetrnejší pre vašu dlažbu? V článku sa snažíme vysvetliť a poradiť.

Ako na čistenie zámkovej dlažby od machu
Ako na čistenie zámkovej dlažby od machu (Zdroj: unsplash.com)

Správne pomôcky

Začnite poriadnou výbavou. Vyberajte vždy len to najlepšie na podlahy, mop do vnútra, na dlažbu s hrubším vlasom. Nebojte sa ani chémie.

Odstraňovač machu

Jedným zo spôsobov chemického prostriedku je odstraňovač zelených povlakov a machu z dlažby ako takej. Napriek nízkej cene zlikviduje mach do 36 hodín, aspoň takto to popisuje výrobca a predajca prostriedku. Jednou z významných výhod je, že neškodí iným rastlinám. Jeho účinok je práve na mach a ostatné rastliny by tak mali byť v bezpečí. Prípravok sa používa iba za sucha, nikdy nie za dažďa, a to tak, že prípravok zriedite pomerom 1:20 s vodou. Správna aplikácia pomôže dobrému výsledku. Nechajte si na aplikáciu dostatok času a zaobstarajte si aj správne náradie.

Pri nákupe online nezabúdajte na zľavy a kupóny zo stránok Zlavuj.sk, môžete s nimi ušetriť aj desiatky eur alebo percent z nákupu a to pri každom nákupe.

Čistič na mach sa používa aj na strechy, skleníky, verandy. Tento prostriedok je preventívny pre tvorbou nového machu v budúcnosti. Aplikujte ho pomocou požitia záhradného postrekovača, ktorý nastriekate priamo na mach. Rovnako ho aplikujte za sucha, čiže nie za dažďa alebo zvýšenej vlhkosti povrchu. Následne ho nemusíte oplachovať, to by ste práveže vôbec nemali.

Ak sa chcete vyhnúť chémii pomôže mechanické čistenie prostredníctvom vysokotlakového čističa, ktorý pomocou silného tlaku vody odplaví mach aj s korienkami z hĺbky štrbín dlažby. Toto riešenie je však krátkodobé a treba ho aplikovať opakovane.

Zdroj: https://www.nabytoktiptop.sk/