Upchatý záchod? TIETO RADY VÁM POMÔŽU!

Upchatý záchod obťažuje vás ako aj okolie. Väčšina z nás nemyslí, že sa takýto problém môže vyskytnúť v novom byte. Ale mali by ste. Prevencia je na prvom mieste, preto by sme mali vedieť, čo do WC nepatrí.

Upchatý záchod? Tieto rady vám pomôžu
Upchatý záchod? Tieto rady vám pomôžu (Zdroj: unsplash.com)

S najväčšou pravdepodobnosťou sa záchod upchá v noci cez víkend. Preto ako prvý nástroj by ste mali kúpiť zvon a mať ho neustále poruke, ak ho nemáte aspoň zistíte akých milých máte nových susedov, ktorí buď požičajú alebo nepožičajú. Potiahnutím zvonu tlakom uvoľníte odpad tam, kde patrí.

Do zabudnutia

V prípade pretrvávajúceho problému so zápachom a upchávaním odpadu, skúste ocot s teplou vodou, ktorým zalejete sódu bikarbónu. Musíte však trafiť správny pomer ingrediencii, lebo vybublinkovaný obsah mimo záchodovej misy nie je nič príjemné. Pomôcky na upratovanie nájdete aj v čínskych eshopoch, často za zlomok ceny.

Tu sa oplatí obrátiť sa na profesionálne prostriedky. Na ekologické usadeniny použite hydroxid sodný, ktorý rozpustený v teplej vode nalejete do záchodu. Na vodný kameň použite cholorovodíkovú kyselinu, ktorú nalejete s ohľadom na vlastné zdravie, opatrne do záchodu. Po hodine pôsobenia spláchnite. Prípadne vyskúšajte usadeniny z kávovaru a domáce recepty s nimi.