Ako vyčistiť rúru na pečenie – tipy a triky na domáce čistenie

Ako prvé si vyčistíme sklo na dvierkach. Najprv si pripravte prášok do pečiva, ktorý zmiešate s  horúcou vodou na konzistenciu pasty. Túto pastu naneste na sklo. Po polhodine sklo utrite vlhkou handričkou.

Ako vyčistiť rúru na pečenie – tipy a triky na domáce čistenie
Ako vyčistiť rúru na pečenie – tipy a triky na domáce čistenie (Zdroj: unsplash.com)

Recept na domácu čistiacu zmes

Vnútorné priestory a mriežku vyčistíme pomocou čistiacej zmesi. Túto zmes si pripravíme z 50 g prášku do pečiva, 250 ml octu a 1 litra vody. Rúru predhrejeme na 150 ° C . Do pekáča nalejeme zmes octu a vody. Ako tekutina prevrie, rúru vypneme a necháme pôsobiť výpary octu. Po polhodine pridáme do tekutiny sódu bikarbónu alebo kypriaci prášok. Táto zmes rozpustí každú nečistotu a mastnotu.

Čistiaca pasta a ocot

Druhou možnosťou je zmiešať sódu s vodou do jednej čistiacej pasty. Tú nanesieme na vnútorné časti rúry, pasta zhnedne. Táto zmes po 12 až 24 hodinách rozpustí všetky pripálené nečistoty. Následne mokrou handričkou zotrieme celú pastu. Do rozprašovača nalejeme ocot, kde ostala špina postriekame a po polhodine poutierame handričkou. Potom necháme rúru vyschnúť pri nízkej teplote 15 až 20 minút. Takto ekologicky môžete vyčistiť rúru.