Nákup šatníkovej skrine – ako vybrať správny materiál, rozmery a dizajn

Kúpa šatníkovej skrine býva poriadna investícia, hlavne, ak ju chcete mať vyrobenú na mieru, z kvalitného materiálu a s množstvom úložného priestoru. Zároveň je to neodmysliteľná časť každej jednej domácnosti, keďže potrebujeme všetci niekde skladovať oblečenie. V dnešnom článku vám priblížime, ako vybrať čo najlepšiu šatníkovú skriňu podľa vašich predstáv.

Nákup šatníkovej skrine - ako vybrať správny materiál, rozmery a dizajn
Nákup šatníkovej skrine – ako vybrať správny materiál, rozmery a dizajn (Foto: pixabay.com)

Spôsob uskladnenia oblečenia

Chcete na uskladnenie oblečenia tyč, police alebo šuplíky? Vybrať si môžete hlavne podľa toho, čo ste používali do teraz a čo vám najviac vyhovovalo. Ideálna je aj kombinácia všetkých týchto typov uskladňovania oblečenia, pretože iný druh oblečenia sa skladuje najlepšie inak. 

Materiál

Materiál je veľmi dôležitý pri výbere šatníkovej skrine, pretože od neho bude vo veľkom závisieť jej kvalita a výdrž. Niektorí sú zástancami klasického dreva, pri ktorom máte záruku, že vám vydrží najdlhšie. Takéto skrine sú pomerne drahé, preto siahajú ľudia aj po drevotrieske. Tá je ľahšia, takže dokážete skriňu zložiť aj sami.

Dvere

Dvere môžu byť klasické, otváracie, alebo posuvné. Všetko záleží od vášho vkusu a napríklad aj od veľkosti miestnosti. Ak by sa vám nedali dvere na šatníkovej skrini otvoriť, tak sa musíte zameriavať len na skrine s posuvnými dverami. Na druhej strane, konštrukcia posuvných dverí je pomerne zložitá, čo sa odzrkadľuje potom aj na cene celej skrine. 

Veľkosť

Rozmery šatníkovej skrine by ste mali zvážiť podľa týchto faktorov: koľko máte oblečenia, koľko ľudí ju bude na uskladňovanie svojich vecí používať, kde sa bude nachádzať a aký účel má podľa vás plniť. Premýšľať môžete tiež o skriniach rovno z katalógu, ktoré si môžete často hneď priviezť domov, alebo si môžete objednať šatníkové skrine na mieru, na ktoré treba nejaký ten čas počkať.