Ako zabezpečiť domácnosť pred odchodom na dovolenku

Vysoké letné teploty k nám konečne dorazili a tí z vás, ktoré sa takéhoto počasia nevedeli dočkať, si prídu na svoje. Ak vás čaká letná dovolenka, treba myslieť okrem balenia aj na zabezpečenie domácnosti. Domov si musíme chrániť, najmä počas niekoľkodňovej neprítomnosti.

Ako zabezpečiť domácnosť pred odchodom na dovolenku
Ako zabezpečiť domácnosť pred odchodom na dovolenku (Foto: unsplash.com)

Ako zabezpečiť domácnosť pred odchodom na dovolenku?

Schovajte všetko cenné zo záhrady

Ak plánujete ísť na pár dní preč, rozhodne nenechávajte nič cenného na záhrade. Kosačka, bicykle, vertikutátor, ale aj príslušenstvo k bazénu, ktoré sa dá odniesť, by ste mali schovať na bezpečné miesto, aby to nelákalo zlodejov vkročiť na váš pozemok a ukradnúť vám cennosti.

Všetko, čo je cenné, by malo byť uschované tak, aby nemohlo byť odcudzené.

Pred odchodom skontrolujte všetky dvere a okná

Predtým, ako sa rozhodnete opustiť domov, odporúčame celú domácnosť vyvetrať. Akonáhle vyvetráte, všetky okná pozatvárajte. Keď sa už budete chystať odísť, prejdite si všetky dvere a okná, vrátane strešných okien, a skontrolujte, či sú zavreté. Nie ani tak kvôli prenikaniu teplého vzduchu do interiéru, ale kvôli tomu, aby vám cez otvorené okno, či dvere nikto nevnikol do interiéru.

Ak bývate na dome, skontrolujte aj pivničné dvere, garážové dvere/ brány, dvere do šopy, ale aj dvere do letnej kuchyne. Všetky dvere musia byť zatvorené a riadne zamknuté.

Poverte niekoho, aby vám prišiel skontrolovať vašu domácnosť

Počas vašej neprítomnosti je dobré, aby vám niekto, komu dôverujete, prišiel skontrolovať domácnosť. Niekto vám predsa musí polievať kvety, polievať úrodu na záhrade, ale aj vetrať, či kŕmiť zvieratká. Kľúče ale dávajte len osobe, ktorej dôverujete.

Ak máte v byte bezpečnostné dvere, až také obavy mať nebudete. Do bytov vám môže niekto vniknúť len cez vchodové dvere a ak máte najmodernejšie bezpečnostné dvere, nemáte sa čoho báť. Raz za čas vám ale aj váš byt musí niekto skontrolovať.

Odporúčame vám nechať si informáciu o dovolenke len pre seba, poprípade sa zverte len blízkej rodine. Aj fotografia na sociálnej sieti z dovolenky môže niekoho povzbudiť v tom, aby išiel práve k vám a odcudzil vám niečo cenné.

Text: PR