Potrebujete nábytok? Vyberte si večný masív

„Nie som taký bohatý, aby som si kupoval lacné veci“, táto veta sa úplne hodí pri výbere nábytku do domácnosti. Aj keď vás pri zariaďovaní domácnosti môže lákať nižšia cena drevotrieskového nábytku, nemusí ísť o správnu voľbu. Nábytok z masívu má totiž početnejšie výhody ako nábytok z iných materiálov. Pozrite sa na dôvody, prečo si radšej za takýto nábytok priplatiť.

Potrebujete nábytok? Vyberte si večný masív
Potrebujete nábytok? Vyberte si večný masív (Foto: nabytokmarmex.sk)

Dlhá životnosť

Nový drevený nábytok vydrží dlhšie, nezačne sa opotrebovávať a vydrží mu aj jeho jedinečný vzhľad. Ide totiž o pevný a kvalitný materiál, ktorý dokonca môžete po čase oživiť. Masívny nábytok sa totiž dá prebrúsiť, či nalakovať. A ak by sa vám jeho vzhľad po čase zunoval, môžete ho namoriť a váš interiér bude ako nový.

Oplatí sa

Aj keď je prvotná investícia do dreveného nábytku vyššia, z dlhodobého hľadiska skôr ušetríte. A tu opäť nadviažeme na dlhú životnosť, keďže nábytok z masívu vydrží roky, nemusíte ho vymieňať kvôli opotrebovaniu a za skrinky z iného materiálu. A ak by sa vám vzhľad zunoval, môžete predsa skrinky inovovať.

Neškodí zdraviu

Tento typ nábytku je úplne zdravotne nezávadný. Z masívu sa totiž neuvoľňujú žiadne nežiadúce látky. Napríklad pri drevotrieske sa ako spojivo používa formaldehyd, čo zdraviu určite neprospieva. Drevený nábytok sa odporúča aj pre alergikov. Určite vás poteší, že nepriťahuje toľko prachových čiastočiek.

Jednoduchá úprava povrchu

Vosky či oleje sú na úpravu nábytku z masívu najvhodnejšie. Nie je to žiadna veda, stačí si len prečítať návod na prípravku a drevo ošetriť. Stačí len prebrúsiť a naolejovať či navoskovať. Vďaka tomu sa nemusíte báť ani oškretia či odrenia, masívny nábytok sa totiž takto dá „opraviť“.

Neobmedzené možnosti

Z masívu sa dá vyrobiť akýkoľvek nábytok a bude rovnako trvácny. Či už ide o skrinku do kúpeľne, kuchynskú linku alebo veľké šatníkové skrine, tento nábytok môže byť aj vo vlhkom aj v suchšom prostredí.

Text:PR