Zariaďujete si chatu? Toto by v nej nemalo chýbať!

Chaty si každý spája s vidieckym prostredím, a tak v nich najčastejšie nájdeme prírodné materiály a jemne zvetrané textúry. Na chate by ste mali predovšetkým zachovať a previesť cenné pôvodné prvky, ako aj vytvoriť útulný priestor a pocit domova.

Zariaďujete si chatu? Toto by v nej nemalo chýbať!
(zdroj: unsplash.com)

Drevo je základ

V prvom rade treba povedať, že neexistuje žiadny správny alebo nesprávny spôsob prístupu k vytvoreniu útulného štýlu v chate. Začlenením správnych interiérových nápadov však dokážete vytvoriť teplý a príjemný priestor. Dizajn interiéru chaty dotvára predovšetkým drevo. Regenerované alebo natreté, je to jednoducho jej neoddeliteľná súčasť. Ak chcete svojmu domovu dodať hĺbku a kontrast, skvelou alternatívou je tmavé drevo, nemusíte k nemu už pridať žiadnu inú farbu. Staviť môžete aj na zvetrané drevo, ktoré rozbije biely základ.

Radšej jemne a svetlo

Na chate by ste mali mať svetlý, vzdušný a jedinečný priestor. Ak plánujete do interiéru pridať aj nejaké farby, stavte preto na pastelové a neutrálne odtiene. Na steny sa hodí akákoľvek farba od bielej po tlmené farby, ako napríklad bledohnedá alebo svetlosivá. V prípade bielej farby na stenách sa neskôr môžete pohrať s množstvom rôznym odtieňov, vzorov a tvarov, aby ste miestnosti poskytli dostatok rôznorodosti. K tomu vám pomôžu aj rastliny, ktoré sú ideálne na vytváranie takýchto jemných farebných variácií. V starších chatkách vám pomôžu vysporiadať sa aj s prebytočným vlhkom.

Všetko použité nájde uplatnenie

Neformálnejší nádych dodá interiéru chaty spomínané drevo, tepané železo a prútený nábytok. Prednosť by mal dostať masívny nábytok z prírodných materiálov, ktorý je stále trendy. Je taktiež veľmi odolný, preto si zachováva svoj vzhľad aj po rokoch používania. A nezabúdajte ani na dekorácie, ako sú napríklad knihy, ktoré nemusíte mať všetky prečítané, stačí ich len vyložiť na policu. Použiť môžete aj vintage a starožitné dekorácie, tie dodajú chate trochu sofistikovanosti. Na pamäti majte hlavne faktor útulnosti a pohodlia. Takže každý kus nábytku alebo dekorácie, ktorý bude vyzerať, že už niečo za sebou má, je viac, než len vhodný.