Sedačku potrebuje každý – kúpte si ale tú správnu

Centrum spoločenských udalostí – tak možno obšírnejšie pomenovať sedaciu súpravu. Práve vďaka ním prežívame príjemné chvíle oddychu či naopak zábavy. Výber sedacej súpravy by teda nemal byť uponáhľaný ale vopred dobre premyslený krok. Pohovky totiž dotvárajú charakter celého interiéru a rovnako odzrkadľujú aj váš životný štýl. Zvoliť si tú pravú sedaciu súpravu teda zahŕňa kompromis medzi vzhľadom, pohodlím a cenou.

Sedačku potrebuje každý – kúpte si ale tú správnu
Sedačku potrebuje každý – kúpte si ale tú správnu (Foto: sedackynamieru.sk)

Kým niektorí zákazníci preferujú polohovateľné pohovky so zabudovanými vychytávame, iní preferujú klasiku. Kvalitné sedacie súpravy nekupujete na chvíľu, preto by ste si mali vopred rozmyslieť, na aký účel budú slúžiť a čo je pre vás na ideálnej pohovke dôležité.

Variabilné možnosti pohodlného sedenia

Trendom sú dnes takzvané variovatelné pohovky, ktoré pozostávajú z viacerých kusov. Tie sa dajú otáčať a rôzne rozmiestňovať. Môžete si tak z nich vytvoriť pohodlné ležadlo, či kopec miesta na sadnutie pre vašu návštevu. Rovnako sú výhodné aj tým, že miestnosť prevzdušnia.

Obdĺžnikové pohovky určené pre dvoch, troch ľudí sú veľmi obľúbené. Zmestia sa totiž do každého, aj menšieho priestoru. Väčšinou však bývajú bez úložného priestoru, čo zákazníkom môže prekážať. Pri väčšej návšteve nemusia stačiť, čo sa však dá vyriešiť napríklad taburetkou.

Sedačky v tvare písmena L zažili a ešte stále zažívajú veľký boom. Sú naozaj veľmi obľúbené kvôli ich priestrannosti. Nie len že si na ne sadne väčší počet ľudí, alebo pohodlne ľahnú dvaja ľudia počas sledovania televízie, ale väčšinou ponúkajú aj pomerne veľký odkladací priestor.

Dobré sedačky v tvare U už ponúkajú dostatočne veľký priestor na sedenie. Ideálne sú vo väčších interiéroch, ktoré vďaka ním pôsobia útulnejšie. Malé priestory by kvôli takejto pohovke mohli naopak pôsobiť príliš zapratane. Takzvané trojstranné sedačky tiež ponúkajú dostatok odkladacieho priestoru, väčšina z nich je multifunkčná, teda sa dajú roztiahnuť na príležitostnú posteľ.

Text:PR